Rzeszów


Królewskie Miasto

Rzeszów to jedno z najstarszych miast Polski. Położone w południowo wschodniej Polsce, około 100 km od granicy z Ukrainą i Słowacją. Przez Rzeszów przepływa rzeka Wisłok, tworząc w ten sposób przepiękna, rozległą dolinę. Nazwy miasta były różne: Resovia, Reichshof, Rzeschow. Obecnie to stolica Podkarpacia.
Wizytówką Rzeszowa jest bogate zaplecze edukacyjne, wiele imprez kulturalnych, festiwali i wystaw. Znane w całej Polsce i za granicą są Carpathia Festiwal, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, organizowanym przez Filharmonię Rzeszowską a także Festiwal Chórów Młodzieżowych. Przechadzając się po centrum Rzeszowa nie odczujemy tu wielkomiejskiego zgiełku czy odgłosów wielonarodowości jaki słychać na ulicach dużych miast Polski, jak np w Krakowie. Raczej poczuć można spokój i harmonię, bicie serca miasta łagodnie i spokojnie, gdzie życie nocne miasta ... no cóż... nie zawsze trwa do rana


Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. Jean Cocteau

Atrakcje Rzeszowa


Coś dla ducha i ciała

 • Ciekawe miejsca w Rzeszowie

 • Rzeszowski Rynek

  Wizytówka miasta

  Piękne kamienice, zabytkowa drewniana studnia, odnowiony Ratusz a dookoła ogródki gastronomiczne szumiące delikatnym gwarem, pachnące jedzeniem i goryczką chmielu.

  Podziemna Trasa Turystyczna

  Rzeszowskie Piwnice

  Ciągnące się pod płytą rynku oraz pod kamienicami korytarze, piwnice, alejki robią niemałe wrażenie dla zwiedzających.

 • Muzeum Dobranocek

  Atrakcja dla małych i dużych

  Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to stale powiększający się zbiór eksponatów przenoszących nas w krainę bajek z dawnych lat.

  Zielony Rzeszów

  Ścieżka przyrodnicza im. Profesora Szafera

  Niepowtarzalna trasa spacerowa oraz rowerowa wzdłuż Wisłoka. Zielono i blisko natury w środku miasta.

 • Kolorowy Rzeszów

 • Fontanna Multimedialna

  Wodny pokaz barw i dzwięków

  To obecnie bardzo popularna atrakcja Rzeszowa zwłaszcza w letnie ciepłe wieczory pokazy zachwycają piękną muzyką i grą świateł, a w dzień stanowią prawdziwą radość dla dzieci.

  Kolorowe szaleństwo

  Festiwal kolorów w Rzeszowie

  Radosne i kolorowe chwile podczas festiwalu kolorów w Rzeszowie to niezapomniane coroczne wydarzenie z zaproszeniem dla każdego. Koloruj, baw się i szalej, podziel się swoją energią.

 • Malownicze Regiony Podkarpacia

 • Bieszczady

  Piękno Polskich Gór

  Zaledwie 90 km od Rzeszowa znajdują się Bieszczady, góry potrafiące zachwycić swym pięknem o każdej porze roku. Niezapomniane widoki, wyjątkowa kultura, dzika przyroda. To miejsce warto zobaczyć!

  Zalew Solina

  Zapora i Bieszczadzkie Krupówki

  Największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny to właśnie Jezioro Solińskie. Góry, woda, historia, nieskażona przyroda... w Bieszczady zawsze chce się wracać.