Królewskie Miasto
Rzeszów to jedno z najstarszych miast Polski. Położone w południowo wschodniej Polsce, około 100 km od granicy z Ukrainą i Słowacją. Przez Rzeszów przepływa rzeka Wisłok, tworząc w ten sposób przepiękna, rozległą dolinę. Nazwy miasta były różne: Resovia, Reichshof, Rzeschow. Obecnie to stolica Podkarpacia. Wizytówką Rzeszowa jest bogate zaplecze edukacyjne, wiele imprez kulturalnych, festiwali i wystaw. Znane w całej Polsce i za granicą są Carpathia Festiwal, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, organizowanym przez Filharmonię Rzeszowską a także Festiwal Chórów Młodzieżowych. Przechadzając się po centrum Rzeszowa nie odczujemy tu wielkomiejskiego zgiełku czy odgłosów wielonarodowości jaki słychać na ulicach dużych miast Polski, jak np w Krakowie. Raczej poczuć można spokój i harmonię, bicie serca miasta łagodnie i spokojnie, gdzie życie nocne miasta ... no cóż... nie zawsze trwa do rana
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. Jean Cocteau
Coś dla ducha i ciała
Piękne kamienice, zabytkowa drewniana studnia, odnowiony Ratusz a dookoła ogródki gastronomiczne szumiące delikatnym gwarem, pachnące jedzeniem i goryczką chmielu.
Ciągnące się pod płytą rynku oraz pod kamienicami korytarze, piwnice, alejki robią niemałe wrażenie dla zwiedzających.
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to stale powiększający się zbiór eksponatów przenoszących nas w krainę bajek z dawnych lat.
Niepowtarzalna trasa spacerowa oraz rowerowa wzdłuż Wisłoka. Zielono i blisko natury w środku miasta.
To obecnie bardzo popularna atrakcja Rzeszowa zwłaszcza w letnie ciepłe wieczory pokazy zachwycają piękną muzyką i grą świateł, a w dzień stanowią prawdziwą radość dla dzieci.
Radosne i kolorowe chwile podczas festiwalu kolorów w Rzeszowie to niezapomniane coroczne wydarzenie z zaproszeniem dla każdego. Koloruj, baw się i szalej, podziel się swoją energią.
Zaledwie 90 km od Rzeszowa znajdują się Bieszczady, góry potrafiące zachwycić swym pięknem o każdej porze roku. Niezapomniane widoki, wyjątkowa kultura, dzika przyroda. To miejsce warto zobaczyć!
Największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny to właśnie Jezioro Solińskie. Góry, woda, historia, nieskażona przyroda... w Bieszczady zawsze chce się wracać.