Posiadanie prawa jazdy nie zawsze jest równoznaczne z byciem właścicielem samochodu. W obecnej dobie auto to rzecz, która przydaje się praktycznie codziennie. Jeśli więc nie mamy swojego pojazdu warto wiedzieć, że istnieje świetna alternatywa, która ogranicza koszty, a przy tym sprawia, że możemy się wygodnie poruszać po mieście bez konieczności przemieszczania się publicznymi środkami transportu. Mowa oczywiście o wynajęciu samochodu z wypożyczalni. Dlaczego to się opłaca? Czy to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się wolnością, ale nie lubią dodatkowych wydatków? Odpowiedzi na te pytania zdradzimy w niniejszym artykule.

Własne auto czy wynajem?

Plusów posiadania własnego samochodu jest bardzo wiele. Jednak na pewno każdy zgodzi się z tym, że prywatny pojazd to pewne ograniczenia i uszczuplenia w budżecie. Płatności za ubezpieczenie, wizyty u mechanika, wymianę oleju lub naprawę drobnych usterek – to koszty, które w ciągu roku mogą nas przytłoczyć. Dlatego chcąc być niezależnym jeśli chodzi o transport i jednocześnie nie martwić się dodatkowymi opłatami obciążającymi nasz budżet, z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów. Znajdziemy w niej pojazdy na każdą kieszeń, spełniające wymagania różnych klientów. Każdy z nas, bez względu na to, czego oczekuje od samochodu, wypożyczy tutaj auto marzeń. Szukając więc idealnej alternatywy dla prywatnego pojazdu i chcąc jednocześnie poczuć wolność i niezależność zobaczmy co oferuje wypożyczalnia samochodów długoterminowo.

Wynajem samochodów długoterminowoWypożyczalnia Samochodów Lotnisko Rzeszów

Firma TOPCARS świadczy usługi z zakresu wypożyczania pojazdów długoterminowo. Dzięki flocie niezawodnych samochodów, którą mają w swojej ofercie, każdy z nas może cieszyć się bezpiecznym pojazdem, z wyposażeniem dostosowanym do swoich wymagań dotyczących wygody lub sposobu prowadzenia. W TOPCARS wynajmiemy auto dla osoby samotnej, rodziny z dzieckiem lub pary, a dzięki niemu, będziemy mogli niezależnie poruszać się do pracy, szkoły lub na wycieczkę z wygodami, których oczekuje od samochodu w klasie, w której go wypożyczamy.

Jaki samochód wypożyczyć?

To, jakiej klasy pojazd chcemy wynająć, zależy od naszych potrzeb i wymagań. Jeśli szukamy auta dla rodziny z dziećmi, idealne będzie kombi lub van – z dodatkowym wyposażeniem, takim jak nawigacja GPS lub foteliki dziecięce. Kiedy z kolei poszukujemy samochodu dla samotnej osoby, świetnym wyborem będzie hatchback, sedan lub mały, miejski samochód z grupy cenowej A.

Bardzo ważna jest klasa pojazdu. To od niej zależy komfort kierowcy i pasażera, dodatkowe wyposażenie, akcesoria i udogodnienia, takie jak, np. komputer pokładowy, odpalanie samochodu na przycisk lub bezdotykowe otwieranie bagażnika czy drzwi. Pamiętajmy jednak, że im wyższa klasa pojazdu, tym większy koszt jego wynajęcia. Kiedy natomiast interesuje nas wynajem samochodów długoterminowo, nie możemy jej pominąć. Samochody i ich specyfikacje są dokładnie przedstawione na stronie internetowej firmy. Warto się z nimi zapoznać zanim skontaktujemy się z wypożyczalnią.

Na jaki czas wypożyczyć auto?

Kolejna ważna kwestia to okres, na który chcemy wypożyczyć samochód. W ofercie TOPCARS przewiduje się wynajem samochodów średnioterminowo i długoterminowo. To pierwsze rozwiązanie jest korzystne, gdy nasz prywatny samochód zostanie u mechanika, a my nie chcemy tracić niezależności transportu i nie wyobrażamy sobie podróży komunikacją miejską. Dzięki tej ofercie wynajmu, nadal będzie przemieszczać się komfortowo wypożyczonym samochodem w niskiej cenie. Im dłużej wynajmujemy pojazd, tym mniej nas to kosztuje za dzień.

Wypożyczalnia samochodów średnioterminowo to opcja, która jest opłacalna, gdy nie posiadamy swojego auta, ale chcemy być niezależni i móc się przemieszczać bez konieczności oczekiwania na autobus lub metro. Takie rozwiązanie jest korzystne, ponieważ nie musimy płacić ubezpieczenia ani składek czy opłacać naprawy pojazdu na swój koszt. Wszystkie te usługi są w cenie jaką płacimy za wynajem samochodów.

Na jakich warunkach odbywa się wynajem auta?

Warunki wypożyczenia są bardzo ważne, ponieważ to od nich zależy opłacalność tego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest by firma oferowała nam dobrą cenę i stopniowe zmniejszanie kosztów wraz z okresem, na jaki wypożyczamy auto. Im dłużej będziemy klientami, tym mniej powinniśmy zapłacić. Dobrze jest korzystać z usług firm, które nie nakładają na klienta limitu kilometrów.

Dokumenty, które należy przygotować udając się po odbiór pojazdu do wypożyczalni TOPCARS to: prawo jazdy, dowód osobisty, ważna imienna karta płatnicza (polska lub zagraniczna). W TOPCARS nie wymaga się karty kredytowej. Pamiętajmy, że musimy mieć ukończone 21 lat, a dokument uprawniający nas do prowadzenia pojazdów musi być ważny minimum rok.

Więcej informacji na stronie:

Wypożyczalnia Samochodów Lotnisko Rzeszów